Eksed Emniyet Kemerleri ile Yüksekte Güvenli Çalışma

Eksed Emniyet Kemerleri ile Yüksekte Güvenli Çalışma

Yüksekte çalışma, inşaat, ,santral, bakım, çatı ve boya gibi birçok sektörde yaygın ve gerekli bir faaliyettir. Ancak, aynı zamanda düşme, kendinize veya başkalarına zarar verme riskleri de içerir. İş Sağlığı ve Güvenliği İdaresi (İSG)’ne göre, düşmeler inşaatta ölümün başlıca nedenidir ve tüm sektörlerde ciddi işle ilgili yaralanmaların en yaygın nedenlerinden biridir.


Düşmeleri önlemek ve çalışanları zarardan korumak için, işverenlerin ve çalışanların çalışma ortamına ve yapılacak işlere uygun bir düşme koruma sistemi kullanmaları gerekir. Bir düşme koruma sistemi üç ana bileşenden oluşur: bir sabitleme noktası, bir vücut kemeri ve bir bağlayıcı. Bu bileşenler birlikte bir düşmeyi durdurmak veya düşmenin etkisini azaltmak için çalışır.


Ancak, tüm düşme koruma sistemleri eşit üretilmez. Bazıları diğerlerinden daha güvenilir, dayanıklı ve rahattır. Bu yüzden yükseklikte güvenli çalışmak için EKS Emniyet kemerlerini ve EKSED markasın güvenilir ortağınız olarak seçmelisiniz. EKSED, sektör standartlarını ve yönetmeliklerini, aynı zamanda avrupa birliği ve uluslararası standartları karşılayan veya aşan yüksek kaliteli düşme koruma ekipmanlarının önde gelen bir üretici ve tedarikçisidir.

Neden Eksed’i Seçmelisiniz?

Eksed, farklı ihtiyaç ve tercihlere uygun bir çok geniş düşme koruma ürünleri sunar. Pasif veya aktif bir sistem, yatay veya dikey bir yaşam hattı, sabit veya ayarlanabilir bir bağlantı lanyard gibi tüm ihtiyaçlarınız için başka bir yere bakmanıza gerek kalmadan, Eksed hepsine sahiptir. Eksed ürünleri güvenlik, performans ve konfor göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. İşte Eksed’i seçmenin bazı faydaları:

Güvenlik: 

Eksed ürünleri, bir düşmenin mukavemetine dayanabilecek güçlü ve dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. Bağımsız laboratuvarlar ve otoriteler tarafından test edilmiş ve uygunluklarıyla ilgili standartlara ve yönetmeliklere uyduklarını garanti etmek için sertifikalandırılmıştır. Eksed ürünlerinin ayrıca güvenliğini artıran özellikleri de vardır, örneğin şok emiciler, kendinden kilitli karabinalar, aşınmaya karşı kılıflar ve ürünün bir düşmeye maruz kalıp kalmadığını gösteren göstergeler.

Performans:

Eksed ürünleri kullanımı ve bakımı kolaydır. Pürüzsüz çalışma ve ayarlama sağlayan ergonomik tasarımlara sahiptirler. Ayrıca aşınma ve yıpranma, korozyon, UV ışınları, nem ve kimyasallara karşı yüksek dirence sahiptirler. Eksed ürünleri çeşitli ortam ve koşullarda işlevselliklerini veya kalitelerini bozmadan kullanılabilir.

Konfor:

Eksed ürünleri hafif ve esnektir. Çalışanın vücuduna sıkı ama rahat bir şekilde oturur ve hareketlerini kısıtlamaz veya rahatsızlık vermez. Ayrıca terlemeyi önleyici dolgulu kolonlar, tokalar ve D-halkaları vardır ki bunlar sürtünme veya sıkışmayı önler. Eksed ürünleri çalışan için maksimum konfor ve rahatlık sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Eksed Ürünleri Nasıl Kullanılır?

Eksed ürünleri kullanımı ve kurulumu kolaydır. Ancak, herhangi bir düşme koruma ekipmanı kullanmadan önce her zaman şu adımları izlemelisiniz:


İnceleme:

Düşme koruma ekipmanınızı her kullanımdan önce performansını veya güvenliğini etkileyebilecek herhangi bir hasar, aşınma veya kusur olup olmadığını kontrol etmek için incelemelisiniz. Ayrıca sabitleme noktanızı da güvenli olduğundan ve ağırlığınızı destekleyebildiğinden emin olmak için incelemelisiniz.


Ayarlama:

Vücut kemerinizi vücudunuza sıkı ama rahat bir şekilde oturacak şekilde ayarlamalısınız. Ayrıca bağlayıcınızı yapılacak işin türüne ve en yakın alt seviyeye olan mesafeye göre uygun uzunluğa ayarlamalısınız.


Kuşanım:

Vücut kemerinizi dorsal D-halkası kullanarak bağlayıcınıza takmalısınız. Ayrıca bağlayıcınızı karabina kullanarak sabitleme noktanıza takmalısınız. Tüm bağlantıların kilitli ve uyumlu olduğundan emin olmalısınız.


Test:

Düşme koruma sisteminizin doğru çalıştığını ve ağırlığınızı destekleyebildiğini sağlamak için üzerine hafif bir aşağı doğru kuvvet uygulayarak test etmelisiniz.


Kullanım:

Düşme koruma sisteminizi üreticinin talimatlarına ve yükseklikte çalışma için en iyi uygulamalara göre kullanmalısınız. Bir düşmeye veya ekipmanınıza zarar verebilecek herhangi bir eylemden kaçınmalısınız, örneğin sallanma, zıplama veya bir kenara eğilme.

Eksed Ürünlerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Eksed ürünleri bakımı ve saklaması kolaydır. Ancak, herhangi bir düşme koruma ekipmanı kullandıktan sonra her zaman bazı düzenli control ve bakımlar yapmanız gerektiğini unutmayınız.

Paylaş

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Eksed Emniyet Kemerleri ile Yüksekte Güvenli Çalışma